Omron Automation & Safety MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1 picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1.pdf
Availability of MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
QUANTITY
MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
Internal Part NumberEIS-MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1 Details Description
Related parts for MS4800S-20-0440-10X-10R-RM1
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 100V datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
DIE SET CRIMPS 22-14AWG datasheet.pdf
CAM 89 PROGRAMMABLE datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FUSE CERM 630MA 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf