Omron Automation & Safety MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX.pdf
Availability of MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
QUANTITY
MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
Internal Part NumberEIS-MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX Details Description
Related parts for MS4800S-20-0720-10X-10R-RMX
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP THIN FILM 20PF 10V 0402 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP WB 1/4 26.8-29.7MHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf