Omron Automation & Safety MS4800S-20-0960
MS4800S-20-0960 picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-20-0960
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-20-0960.pdf
Availability of MS4800S-20-0960
QUANTITY
MS4800S-20-0960 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-20-0960
Internal Part NumberEIS-MS4800S-20-0960
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-20-0960
Related LinksMS4800S, MS4800S-20-0960 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-20-0960 Details Description
Related parts for MS4800S-20-0960
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.3A DIRECTFET datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 32-TQFP datasheet.pdf
RES FUSE 2.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V DO213AB datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 21.5MM D 16 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf