Omron Automation & Safety MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP.pdf
Availability of MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
QUANTITY
MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
Internal Part NumberEIS-MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP Details Description
Related parts for MS4800S-20-1080-10X-10R-RM2AP
MOSFET P-CH 100V 13A DPAK datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 12.5"L X 10.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SOT223-5 datasheet.pdf
TUBING PVC CLR 500' datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 250.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf