Omron Automation & Safety MS4800S-30-1000-10X-10R
MS4800S-30-1000-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-30-1000-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-30-1000-10X-10R.pdf
Availability of MS4800S-30-1000-10X-10R
QUANTITY
MS4800S-30-1000-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-30-1000-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-30-1000-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-30-1000-10X-10R
Related LinksMS4800S-30-, MS4800S-30-1000-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-30-1000-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800S-30-1000-10X-10R
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 30W D 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT YELLOW 0.30" CARLD datasheet.pdf
CLEAR PLASTIC COVER AC INPUT datasheet.pdf
RES 432K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf