Omron Automation & Safety MS4800S-30-1640-15X-15R
MS4800S-30-1640-15X-15R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-30-1640-15X-15R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-30-1640-15X-15R.pdf
Availability of MS4800S-30-1640-15X-15R
QUANTITY
MS4800S-30-1640-15X-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-30-1640-15X-15R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-30-1640-15X-15R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-30-1640-15X-15R
Related LinksMS4800S-30-, MS4800S-30-1640-15X-15R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-30-1640-15X-15R Details Description
Related parts for MS4800S-30-1640-15X-15R
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5.0V 20A OUTPUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 9 OLIVE datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 130MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 6POS TIN datasheet.pdf
CIR 6C 2#12 4#16 SKT RECP WALL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf