Omron Automation & Safety MS4800S-40-0840-10X-10R
MS4800S-40-0840-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-40-0840-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-40-0840-10X-10R.pdf
Availability of MS4800S-40-0840-10X-10R
QUANTITY
MS4800S-40-0840-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-40-0840-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-40-0840-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-40-0840-10X-10R
Related LinksMS4800S-40-, MS4800S-40-0840-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-40-0840-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800S-40-0840-10X-10R
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 1.4A TO-220 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
TRANSFORMR COMMERCIAL CURRENT RL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 49.152MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf