Omron Automation & Safety MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3 picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3.pdf
Availability of MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
QUANTITY
MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
Internal Part NumberEIS-MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3 Details Description
Related parts for MS4800S-40-1320-15X-15R-RM3
SWITCH HIGH SIDE POWER TO252-5 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V 1111 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 17MM datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
7W2 F SC WATER. RES 40A POWER datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.051UF RADIAL datasheet.pdf