ICCNEXERGY MSA150024A
MSA150024A picture photo
Mfg. Part Number
MSA150024A
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Datasheet Download
MSA150024A.pdf
Availability of MSA150024A
QUANTITY
MSA150024A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSA150024A
Internal Part NumberEIS-MSA150024A
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesMSA150
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.3A
Power (Watts)150W (180W Forced Air)
ApplicationsMedical
Voltage - Isolation-
Efficiency92%
Operating Temperature0°C ~ 70°C
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.22" H (127.0mm x 76.2mm x 30.9mm)
Minimum Load RequiredNo
ApprovalsCB, CE, cTUVus
Power (Watts) - Max150W (180W Forced Air)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSA150024A
Related LinksMSA15, MSA150024A Datasheet, ICCNEXERGY Distributor
MSA150024A Details Description
Related parts for MSA150024A
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC MODULAR ISDN NT INTELL TQFP64 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 42MM RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 500V SFAST REC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.8A DPAK-3 datasheet.pdf