Microsemi Power Products MSDM100-18
MSDM100-18 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM100-18
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1800V 100A M2-1
Datasheet Download
MSDM100-18.pdf
Availability of MSDM100-18
QUANTITY
MSDM100-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM100-18
Internal Part NumberEIS-MSDM100-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1800V
Current - DC Forward (If) (Max)100A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Supplier Device PackageM2-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM100-18
Related LinksMSDM1, MSDM100-18 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM100-18 Details Description
Related parts for MSDM100-18
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 12POS .100 SRT TIN datasheet.pdf