Microsemi Power Products MSDM200-12
MSDM200-12 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM200-12
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1200V 200A M3-1
Datasheet Download
MSDM200-12.pdf
Availability of MSDM200-12
QUANTITY
MSDM200-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM200-12
Internal Part NumberEIS-MSDM200-12
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)200A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseM3-1
Supplier Device PackageM3-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM200-12
Related LinksMSDM2, MSDM200-12 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM200-12 Details Description
Related parts for MSDM200-12
CONN FL JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf