Microsemi Power Products MSDM50-12
MSDM50-12 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM50-12
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1200V 50A M2-1
Datasheet Download
MSDM50-12.pdf
Availability of MSDM50-12
QUANTITY
MSDM50-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM50-12
Internal Part NumberEIS-MSDM50-12
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)50A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Supplier Device PackageM2-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM50-12
Related LinksMSDM, MSDM50-12 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM50-12 Details Description
Related parts for MSDM50-12
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 898K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf