Mallory Sonalert Products MSE14LDD7
MSE14LDD7 picture photo
Mfg. Part Number
MSE14LDD7
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE14LDD7.pdf
Availability of MSE14LDD7
QUANTITY
MSE14LDD7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE14LDD7
Internal Part NumberEIS-MSE14LDD7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileDing Dong
Featured ProductMSE Series Miniature Board-Mount Buzzers
3D ModelMSO.igsMSO.stpMSO.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
Series-
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.4kHz ~ 4.3kHz
Operating ModeDing Dong
Sound Pressure Level85dB @ 7V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE14LDD7
Related LinksMSE1, MSE14LDD7 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE14LDD7 Details Description
Related parts for MSE14LDD7
IDC CABLE - MSD10K/MC10M/X datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 5% 2812 datasheet.pdf
IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC PWR MGMT LI-ION SYST 40WQFN datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH LOCK datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf