Mallory Sonalert Products MSE14MCM1
MSE14MCM1 picture photo
Mfg. Part Number
MSE14MCM1
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE14MCM1.pdf
Availability of MSE14MCM1
QUANTITY
MSE14MCM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE14MCM1
Internal Part NumberEIS-MSE14MCM1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileMSECM1 3500 Hz Chime
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.2kHz ~ 4.5kHz
Operating ModeChirp
Sound Pressure Level75dB @ 7V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableNo
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE14MCM1
Related LinksMSE1, MSE14MCM1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE14MCM1 Details Description
Related parts for MSE14MCM1
RES 0.33 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
LED FBR OPTC GAAIAS HS TO-46 ST datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
FAN 50X15MM 24VDC 13 CFM datasheet.pdf