Mallory Sonalert Products MSE14MDT8S
MSE14MDT8S picture photo
Mfg. Part Number
MSE14MDT8S
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE14MDT8S.pdf
Availability of MSE14MDT8S
QUANTITY
MSE14MDT8S Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE14MDT8S
Internal Part NumberEIS-MSE14MDT8S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileMSEDT8 3400-3500 Hz Slow Warble
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.4kHz ~ 3.5kHz
Operating ModeDual Tone
Sound Pressure Level75dB @ 7V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableYes
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE14MDT8S
Related LinksMSE14, MSE14MDT8S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE14MDT8S Details Description
Related parts for MSE14MDT8S
MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC datasheet.pdf
IC PLL WAN T1/E1/OC3 SGL 56-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 19COND 0.050" datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 826MA 305 MOHM datasheet.pdf
D SUB FE ANG 3W3_20 A PL3 _METAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3542 datasheet.pdf
Z-PACK A/B RECPT ASSY 95P 2MM datasheet.pdf