Omron Automation & Safety MSF4800A-20-1000
MSF4800A-20-1000 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800A-20-1000
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800A-20-1000.pdf
Availability of MSF4800A-20-1000
QUANTITY
MSF4800A-20-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800A-20-1000
Internal Part NumberEIS-MSF4800A-20-1000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800A-20-1000
Related LinksMSF4800A, MSF4800A-20-1000 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800A-20-1000 Details Description
Related parts for MSF4800A-20-1000
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING PLUG 25POS datasheet.pdf
IC COMPARATOR LP 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH DUAL SPST 16QSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 16POS RA T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf