Omron Automation & Safety MSF4800A-30-1000
MSF4800A-30-1000 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800A-30-1000
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800A-30-1000.pdf
Availability of MSF4800A-30-1000
QUANTITY
MSF4800A-30-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800A-30-1000
Internal Part NumberEIS-MSF4800A-30-1000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800A-30-1000
Related LinksMSF4800A, MSF4800A-30-1000 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800A-30-1000 Details Description
Related parts for MSF4800A-30-1000
CABLE D-SUB-AFP37B/AE37M/AFP37B datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
10P RCPT VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 180 MOHM datasheet.pdf