Omron Automation & Safety MSF4800B-14-1200
MSF4800B-14-1200 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800B-14-1200
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800B-14-1200.pdf
Availability of MSF4800B-14-1200
QUANTITY
MSF4800B-14-1200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800B-14-1200
Internal Part NumberEIS-MSF4800B-14-1200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800B-14-1200
Related LinksMSF4800B, MSF4800B-14-1200 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800B-14-1200 Details Description
Related parts for MSF4800B-14-1200
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 625MHZ 32TQFP datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 484FPBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 12/6 MC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf