Omron Automation & Safety MSF4800S-14-0640
MSF4800S-14-0640 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-14-0640
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-14-0640.pdf
Availability of MSF4800S-14-0640
QUANTITY
MSF4800S-14-0640 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-14-0640
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-14-0640
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-14-0640
Related LinksMSF4800S, MSF4800S-14-0640 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-14-0640 Details Description
Related parts for MSF4800S-14-0640
TERM BLOCK 26POS-26POS HDR datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf