Vishay Semiconductor/Diodes Division MSMP14A-M3/89A
MSMP14A-M3/89A picture photo
Mfg. Part Number
MSMP14A-M3/89A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC MICROSMP
Datasheet Download
MSMP14A-M3/89A.pdf
Availability of MSMP14A-M3/89A
QUANTITY
MSMP14A-M3/89A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSMP14A-M3/89A
Internal Part NumberEIS-MSMP14A-M3/89A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.5A
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseMicroSMP
Supplier Device PackageMicroSMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSMP14A-M3/89A
Related LinksMSMP14A, MSMP14A-M3/89A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MSMP14A-M3/89A Details Description
Related parts for MSMP14A-M3/89A
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 70 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 15VOUT SIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONN RCPT FEMALE 5POLE SLD CUP datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X10MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf