Vishay Semiconductor/Diodes Division MSMP15A-M3/89A
MSMP15A-M3/89A picture photo
Mfg. Part Number
MSMP15A-M3/89A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC MICROSMP
Datasheet Download
MSMP15A-M3/89A.pdf
Availability of MSMP15A-M3/89A
QUANTITY
MSMP15A-M3/89A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSMP15A-M3/89A
Internal Part NumberEIS-MSMP15A-M3/89A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.2A
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseMicroSMP
Supplier Device PackageMicroSMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSMP15A-M3/89A
Related LinksMSMP15A, MSMP15A-M3/89A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MSMP15A-M3/89A Details Description
Related parts for MSMP15A-M3/89A
FIXED IND 680UH 2.1A 230 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 150V 0605 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 2A WIRE TERM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CONN TERM BLK GROUND 10AWG 7MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE SKT datasheet.pdf