Texas Instruments MSP-TS430PW24
MSP-TS430PW24 picture photo
Mfg. Part Number
MSP-TS430PW24
Manufacturer
Product Category
Adapters
Brief Description
TARGET BOARD ZIF SKT MSP430
Datasheet Download
MSP-TS430PW24.pdf
Availability of MSP-TS430PW24
QUANTITY
MSP-TS430PW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP-TS430PW24
Internal Part NumberEIS-MSP-TS430PW24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMSP430: How to JTAG
MSP430, How To Use the Clock System
Grace Software Graphical User Interface
MCU Overview
Driver Library
MSP430Ware Overview
SYS/BIOS: MSP430 Support
Microcontrollers: SYS/BIOS: Introduction to SYS/BIOS Threading
Communication Solutions for Industrial Automation
Design ResourcesMSP-TS430PW24 Dev Brd Schematics, Layout, BOM
Manufacturer Product PageMSP-TS430PW24 Specifications
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyAdapters
Series-
Module/Board TypeZIF Socket
For Use With/Related ProductsMSP430
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP-TS430PW24
Related LinksMSP-TS, MSP-TS430PW24 Datasheet, Texas Instruments Distributor
MSP-TS430PW24 Details Description
Related parts for MSP-TS430PW24
CONN FFC VERT 17POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf