Vishay/Dale MSP06A0110K0GEJ
MSP06A0110K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A0110K0GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A0110K0GEJ.pdf
Availability of MSP06A0110K0GEJ
QUANTITY
MSP06A0110K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A0110K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A0110K0GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A0110K0GEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A0110K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A0110K0GEJ Details Description
Related parts for MSP06A0110K0GEJ
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY SNAP 2.5MM PNL MNT datasheet.pdf
BOARD PROTOTYPING W/C8051F310 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC CHRGR LI-ION SGL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 595MA 550 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf