Vishay/Dale MSP08A016K80GEJ
MSP08A016K80GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP08A016K80GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP
Datasheet Download
MSP08A016K80GEJ.pdf
Availability of MSP08A016K80GEJ
QUANTITY
MSP08A016K80GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP08A016K80GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP08A016K80GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP08A016K80GEJ
Related LinksMSP08A0, MSP08A016K80GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP08A016K80GEJ Details Description
Related parts for MSP08A016K80GEJ
LED T-11MM 62MM SQ 16LED USBLUE datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf