Vishay/Dale MSP10A0110K0FEJ
MSP10A0110K0FEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10A0110K0FEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10A0110K0FEJ.pdf
Availability of MSP10A0110K0FEJ
QUANTITY
MSP10A0110K0FEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10A0110K0FEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10A0110K0FEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10A0110K0FEJ
Related LinksMSP10A0, MSP10A0110K0FEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10A0110K0FEJ Details Description
Related parts for MSP10A0110K0FEJ
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14TSSOP datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 390K OHM 1.75W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY MOTOR TIMER SPDT 15A datasheet.pdf