Vishay/Dale MSP10A012K20GEJ
MSP10A012K20GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10A012K20GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10A012K20GEJ.pdf
Availability of MSP10A012K20GEJ
QUANTITY
MSP10A012K20GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10A012K20GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10A012K20GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10A012K20GEJ
Related LinksMSP10A0, MSP10A012K20GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10A012K20GEJ Details Description
Related parts for MSP10A012K20GEJ
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf