Vishay/Dale MSP10C01180RGEJ
MSP10C01180RGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10C01180RGEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10C01180RGEJ.pdf
Availability of MSP10C01180RGEJ
QUANTITY
MSP10C01180RGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10C01180RGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10C01180RGEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10C01180RGEJ
Related LinksMSP10C0, MSP10C01180RGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10C01180RGEJ Details Description
Related parts for MSP10C01180RGEJ
IC OTP 512KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 4KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC A/D 10-BIT 1-CH 73K 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO213AA datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf