Vishay Semiconductor/Diodes Division MSP3V3HM3/89A
MSP3V3HM3/89A picture photo
Mfg. Part Number
MSP3V3HM3/89A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM MICROSMP
Datasheet Download
MSP3V3HM3/89A.pdf
Availability of MSP3V3HM3/89A
QUANTITY
MSP3V3HM3/89A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP3V3HM3/89A
Internal Part NumberEIS-MSP3V3HM3/89A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®, eSMP™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V
Voltage - Breakdown (Min)4.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)87A (8/20µs)
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseMicroSMP
Supplier Device PackageMicroSMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP3V3HM3/89A
Related LinksMSP3V3, MSP3V3HM3/89A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MSP3V3HM3/89A Details Description
Related parts for MSP3V3HM3/89A
CONN HEADER 14POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT R-R 8/10CH 28-TSSOP datasheet.pdf
MODULE XFRMR DL ETHER LAN 40SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONV 48VIN 2.5V@22A 1/8BRICK T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH 4 X SPST 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 300MA 480 MOHM datasheet.pdf