| Internal Part Number | EIS-MT16LSDT6464AY-133D2 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Y16Y Series 03/Dec/2011 | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Memory Cards, Modules | |
| Family | Memory - Modules | |
| Series | - | |
| Memory Type | SDRAM | |
| Memory Size | 512MB | |
| Speed | 133MHz | |
| Package / Case | 168-DIMM | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MT16LSDT6464AY-133D2 | |
| Related Links | MT16LSDT64, MT16LSDT6464AY-133D2 Datasheet, Micron Technology Distributor | |
 | A5030UC3TP | SIDACTOR 3CH 270/400V 400A MS013 | datasheet.pdf | |
 | XC9572XL-7VQG44C | IC CPLD 72MC 7.5NS 44VQFP | datasheet.pdf | |
 | RC4558PE4 | IC OPAMP GP 3MHZ 8DIP | datasheet.pdf | |
 | RNF14DTC34K0 | RES 34K OHM 1/4W .5% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | JS-3 | SWITCH STRGHT LEVER ASSMBLY | datasheet.pdf | |
 | VI-2WL-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W | datasheet.pdf | |
 | VE-B0H-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | datasheet.pdf | |
 | B43699A5226Q9 | CAP ALUM 22UF 450V AXIAL | datasheet.pdf | |
 | 416-87-204-41-012101 | Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | datasheet.pdf | |