Micron Technology MT16VDDT6464AY-40BGB
MT16VDDT6464AY-40BGB picture photo
Mfg. Part Number
MT16VDDT6464AY-40BGB
Brief Description
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM
Datasheet Download
MT16VDDT6464AY-40BGB.pdf
Availability of MT16VDDT6464AY-40BGB
QUANTITY
MT16VDDT6464AY-40BGB Order Process
Ship out your order
Specifications of MT16VDDT6464AY-40BGB
Internal Part NumberEIS-MT16VDDT6464AY-40BGB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512MB
Speed400MT/s
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT16VDDT6464AY-40BGB
Related LinksMT16VDDT64, MT16VDDT6464AY-40BGB Datasheet, Micron Technology Distributor
MT16VDDT6464AY-40BGB Details Description
Related parts for MT16VDDT6464AY-40BGB
MOSFET N-CH 20V 36A D2PAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 18V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
MEMORY MODULE FOR TRIO UPS datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SSD 50GB 2.5" SATA III 5V datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf