Micron Technology MT18HTF12872PDY-40ED2
MT18HTF12872PDY-40ED2 picture photo
Mfg. Part Number
MT18HTF12872PDY-40ED2
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM
Datasheet Download
MT18HTF12872PDY-40ED2.pdf
Availability of MT18HTF12872PDY-40ED2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT18HTF12872PDY-40ED2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18HTF12872PDY-40ED2
Internal Part NumberEIS-MT18HTF12872PDY-40ED2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1GB
Speed400MT/s
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18HTF12872PDY-40ED2
Related LinksMT18HTF128, MT18HTF12872PDY-40ED2 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18HTF12872PDY-40ED2 Details Description
Related parts for MT18HTF12872PDY-40ED2
TVS DIODE 170VWM 275VC SMA datasheet.pdf
IC DECODER 4-10LINE 16SO datasheet.pdf
RES MO 2W 220K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 50POS DUAL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 184K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf