Micron Technology MT18KSF51272AZ-1G4K1
MT18KSF51272AZ-1G4K1 picture photo
Mfg. Part Number
MT18KSF51272AZ-1G4K1
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR3 SDRAM 4GB EUDIMM
Datasheet Download
MT18KSF51272AZ-1G4K1.pdf
Availability of MT18KSF51272AZ-1G4K1
QUANTITY
MT18KSF51272AZ-1G4K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18KSF51272AZ-1G4K1
Internal Part NumberEIS-MT18KSF51272AZ-1G4K1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR3L SDRAM
Memory Size4GB
Speed1333MT/s
Package / Case240-UDIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18KSF51272AZ-1G4K1
Related LinksMT18KSF512, MT18KSF51272AZ-1G4K1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18KSF51272AZ-1G4K1 Details Description
Related parts for MT18KSF51272AZ-1G4K1
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG INV LP 6-XSON datasheet.pdf
IC COUNTR/DIVIDER DECADE 16SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SUB-MINIATURE PC BOARD SOCKET datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 600V TO-94 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 100KPA datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM datasheet.pdf