| Internal Part Number | EIS-MT18LSDT6472G-133D2 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Y16Y Series 03/Dec/2011 | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Memory Cards, Modules | |
| Family | Memory - Modules | |
| Series | - | |
| Memory Type | SDRAM | |
| Memory Size | 512MB | |
| Speed | 133MHz | |
| Package / Case | 168-DIMM | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MT18LSDT6472G-133D2 | |
| Related Links | MT18LSDT6, MT18LSDT6472G-133D2 Datasheet, Micron Technology Distributor | |
 | RG2012V-431-B-T1 | RES SMD 430 OHM 0.1% 1/8W 0805 | datasheet.pdf | |
 | 5ER7M | FILTER POWER LINE RFI .250 5A | datasheet.pdf | |
 | 1-1589474-3 | CONN PLUG 25POS 30AWG 5IN | datasheet.pdf | |