Micron Technology MT18VDDT6472AG-262G4
MT18VDDT6472AG-262G4 picture photo
Mfg. Part Number
MT18VDDT6472AG-262G4
Brief Description
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM
Datasheet Download
MT18VDDT6472AG-262G4.pdf
Availability of MT18VDDT6472AG-262G4
QUANTITY
MT18VDDT6472AG-262G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18VDDT6472AG-262G4
Internal Part NumberEIS-MT18VDDT6472AG-262G4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512MB
Speed266MT/s
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18VDDT6472AG-262G4
Related LinksMT18VDDT64, MT18VDDT6472AG-262G4 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18VDDT6472AG-262G4 Details Description
Related parts for MT18VDDT6472AG-262G4
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 16A TO-251AA datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 24POS TIN datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.8A 48 MOHM TH datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:5 134MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BLK 3 POS BRUSHED METAL datasheet.pdf