Micron Technology MT28F320J3BS-11 ET
MT28F320J3BS-11 ET picture photo
Mfg. Part Number
MT28F320J3BS-11 ET
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 110NS 64FBGA
Datasheet Download
MT28F320J3BS-11 ET.pdf
Availability of MT28F320J3BS-11 ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT28F320J3BS-11 ET Order Process
Ship out your order
Specifications of MT28F320J3BS-11 ET
Internal Part NumberEIS-MT28F320J3BS-11 ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size32M (4M x 8, 2M x 16)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-FBGA
Supplier Device Package64-FBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT28F320J3BS-11 ET
Related LinksMT28F320J, MT28F320J3BS-11 ET Datasheet, Micron Technology Distributor
MT28F320J3BS-11 ET Details Description
Related parts for MT28F320J3BS-11 ET
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
WIREWAY 6" STEEL 2.5X2.5" GREY datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
MICRO 31 M 48" RBW datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf