Micron Technology MT28F400B3WG-8 TET TR
MT28F400B3WG-8 TET TR picture photo
Mfg. Part Number
MT28F400B3WG-8 TET TR
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP
Datasheet Download
MT28F400B3WG-8 TET TR.pdf
Availability of MT28F400B3WG-8 TET TR
QUANTITY
MT28F400B3WG-8 TET TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT28F400B3WG-8 TET TR
Internal Part NumberEIS-MT28F400B3WG-8 TET TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size4M (512K x 8, 256K x 16)
Speed80ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP I
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT28F400B3WG-8 TET TR
Related LinksMT28F400B3, MT28F400B3WG-8 TET TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT28F400B3WG-8 TET TR Details Description
Related parts for MT28F400B3WG-8 TET TR
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMB datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY HOLDER CR2 NYLON THRU MT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO N JACK datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 20% 1600VDC datasheet.pdf