Micron Technology MT28F400B5WP-8 B
MT28F400B5WP-8 B picture photo
Mfg. Part Number
MT28F400B5WP-8 B
Brief Description
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP
Datasheet Download
MT28F400B5WP-8 B.pdf
Availability of MT28F400B5WP-8 B
QUANTITY
MT28F400B5WP-8 B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT28F400B5WP-8 B
Internal Part NumberEIS-MT28F400B5WP-8 B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size4M (512K x 8, 256K x 16)
Speed80ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP I
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT28F400B5WP-8 B
Related LinksMT28F400, MT28F400B5WP-8 B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT28F400B5WP-8 B Details Description
Related parts for MT28F400B5WP-8 B
IC CTRLR BALLAST DIMMING 16-SOIC datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 300MA TO-46 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 456FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.65A 83 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
DC SOLENOID MAGNET PUSH datasheet.pdf
680UF 40V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf