Micron Technology MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
Brief Description
IC FLASH 128GBIT
Datasheet Download
MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR.pdf
Availability of MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
QUANTITY
MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
Internal Part NumberEIS-MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
Packaging-
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size128G (16G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
Related LinksMT29E128G08CE, MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR Details Description
Related parts for MT29E128G08CECABJ1-10Z:A TR
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE OCV-BASED 10-TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BRIDGE DIODE 10A 1000V BR-W datasheet.pdf
10' 16/3 SJ BLACK RUBBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 700MA DO220 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf