Micron Technology MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
MT29F128G08AKCABH2-10Z:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
Brief Description
IC FLASH 128GBIT TBGA
Datasheet Download
MT29F128G08AKCABH2-10Z:A.pdf
Availability of MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
QUANTITY
MT29F128G08AKCABH2-10Z:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
Internal Part NumberEIS-MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingBulk
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TBGA
Supplier Device Package100-TBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
Related LinksMT29F128G08A, MT29F128G08AKCABH2-10Z:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F128G08AKCABH2-10Z:A Details Description
Related parts for MT29F128G08AKCABH2-10Z:A
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDAC/FUSE SYM 4CHP 6V 400A SIP datasheet.pdf
CER RESONATOR 10MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
220UF 40V 10X18MM 85C 2500H datasheet.pdf