Micron Technology MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
Brief Description
IC FLASH 16GBIT TSOP
Datasheet Download
MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR.pdf
Availability of MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
QUANTITY
MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
Internal Part NumberEIS-MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFab Site Transistion 19/Nov/2013
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size16G (2G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
Related LinksMT29F16G08AJ, MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR Details Description
Related parts for MT29F16G08AJADAWP-IT:D TR
IC SENSOR LIN HALL 20MV/MT 2.5V datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 575W 20A M214 datasheet.pdf