Micron Technology MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
Brief Description
IC FLASH 32GBIT VBGA
Datasheet Download
MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR.pdf
Availability of MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
QUANTITY
MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
Internal Part NumberEIS-MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size32G (4G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-VFBGA
Supplier Device Package100-VBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
Related LinksMT29F32G08AECC, MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR Details Description
Related parts for MT29F32G08AECCBH1-10ITZ:C TR
TRIMMER 2K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
IC DVR HS DUAL MOSFET 8DIP datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA DP 8-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 310UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 12.4M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
30 AWG 75 OHM FLEX COAX CABLE 25 datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf