Micron Technology MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32GBIT
Datasheet Download
MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR.pdf
Availability of MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
QUANTITY
MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
Internal Part NumberEIS-MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size32G (4G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-VBGA
Supplier Device Package100-VBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
Related LinksMT29F32G08CBC, MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR Details Description
Related parts for MT29F32G08CBCCBH1-12Z:C TR
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 10% 300V SMD datasheet.pdf
DIE COPALUM SEALED 69066 4-2AWG datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 60A datasheet.pdf
TERMINAL PPE 16S datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.7VC POWERMITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.365 MOHM datasheet.pdf