Micron Technology MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 512GBIT
Datasheet Download
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A.pdf
Availability of MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
QUANTITY
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
Internal Part NumberEIS-MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size512G (64G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
Related LinksMT29F512G08C, MT29F512G08CUCABH3-10Z:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A Details Description
Related parts for MT29F512G08CUCABH3-10Z:A
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 230V datasheet.pdf
IC BUFFER DVR HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN DIN M MALE 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH datasheet.pdf