Micron Technology MT29F512G08CUCABH3-12:A
MT29F512G08CUCABH3-12:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F512G08CUCABH3-12:A
Datasheet Download
MT29F512G08CUCABH3-12:A.pdf
Availability of MT29F512G08CUCABH3-12:A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT29F512G08CUCABH3-12:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F512G08CUCABH3-12:A
Internal Part NumberEIS-MT29F512G08CUCABH3-12:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jul/2012
Multiple Devices 14/Apr/2015
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size512G (64G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F512G08CUCABH3-12:A
Related LinksMT29F512G08, MT29F512G08CUCABH3-12:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F512G08CUCABH3-12:A Details Description
Related parts for MT29F512G08CUCABH3-12:A
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 10SON datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT FP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS STRT TERM DIN datasheet.pdf