Micron Technology MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
MT29F64G08AECABJ1-10Z:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
Brief Description
IC FLASH 64GBIT VBGA
Datasheet Download
MT29F64G08AECABJ1-10Z:A.pdf
Availability of MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT29F64G08AECABJ1-10Z:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
Internal Part NumberEIS-MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Apr/2015
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size64G (8G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case132-VBGA
Supplier Device Package132-VBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
Related LinksMT29F64G08A, MT29F64G08AECABJ1-10Z:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F64G08AECABJ1-10Z:A Details Description
Related parts for MT29F64G08AECABJ1-10Z:A
DMM TRUE RMS 6000CNT DIS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.94 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
RES 680 OHM 2.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN 3POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf