Micron Technology MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
Brief Description
IC FLASH 64GBIT
Datasheet Download
MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A.pdf
Availability of MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
QUANTITY
MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
Internal Part NumberEIS-MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size64G (8G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-VBGA
Supplier Device Package100-VBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
Related LinksMT29F64G08CB, MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A Details Description
Related parts for MT29F64G08CBCABH1-12ITZ:A
DIP CABLE - CDR16G/AE16G/CDR16G datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC QUAD RS-423-B DRIV/REC 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf