Micron Technology MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
Brief Description
IC MEMORY
Datasheet Download
MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR.pdf
Availability of MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
Internal Part NumberEIS-MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMT29FEN(64,32)GD Devices 08/Nov/2013
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
Related LinksMT29FEN64GDKC, MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR Details Description
Related parts for MT29FEN64GDKCAAXDQ-10:A TR
RES SMD 374 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP4 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 8P 200MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PCB POWERELEMENT PIN 6MM datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 84A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf