Micron Technology MT36HTF25672FY-667B3E3
MT36HTF25672FY-667B3E3 picture photo
Mfg. Part Number
MT36HTF25672FY-667B3E3
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR2 2GB 240-DIMM
Datasheet Download
MT36HTF25672FY-667B3E3.pdf
Availability of MT36HTF25672FY-667B3E3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT36HTF25672FY-667B3E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT36HTF25672FY-667B3E3
Internal Part NumberEIS-MT36HTF25672FY-667B3E3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size2GB
Speed667MT/s
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT36HTF25672FY-667B3E3
Related LinksMT36HTF2567, MT36HTF25672FY-667B3E3 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT36HTF25672FY-667B3E3 Details Description
Related parts for MT36HTF25672FY-667B3E3
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf