Micron Technology MT41K512M4HX-187E:D
MT41K512M4HX-187E:D picture photo
Mfg. Part Number
MT41K512M4HX-187E:D
Brief Description
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 533MHZ 78BGA
Datasheet Download
MT41K512M4HX-187E:D.pdf
Availability of MT41K512M4HX-187E:D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT41K512M4HX-187E:D Order Process
Ship out your order
Specifications of MT41K512M4HX-187E:D
Internal Part NumberEIS-MT41K512M4HX-187E:D
Memory TypeDDR3L SDRAM
Memory Size2G (512M x 4)
Speed533MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.283 V ~ 1.45 V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-FBGA (9x11.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT41K512M4HX-187E:D
Related LinksMT41K512M, MT41K512M4HX-187E:D Datasheet, Micron Technology Distributor
MT41K512M4HX-187E:D Details Description
Related parts for MT41K512M4HX-187E:D
IC CTRLR DC/DC PROG SW 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5A 8-SOIC datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 4.8UH 9A 16.3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf