Micron Technology MT42L256M64D4LD-18 WT:A
MT42L256M64D4LD-18 WT:A picture photo
Mfg. Part Number
MT42L256M64D4LD-18 WT:A
Brief Description
IC LPDDR2 SDRAM 16GBIT TSOP
Datasheet Download
MT42L256M64D4LD-18 WT:A.pdf
Availability of MT42L256M64D4LD-18 WT:A
QUANTITY
MT42L256M64D4LD-18 WT:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT42L256M64D4LD-18 WT:A
Internal Part NumberEIS-MT42L256M64D4LD-18 WT:A
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR2 SDRAM
Memory Size16G (256M x 64)
Speed533MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.3 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case220-VFBGA
Supplier Device Package220-FBGA (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT42L256M64D4LD-18 WT:A
Related LinksMT42L256M64, MT42L256M64D4LD-18 WT:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT42L256M64D4LD-18 WT:A Details Description
Related parts for MT42L256M64D4LD-18 WT:A
CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
MULTIPLE BRIDGE CT MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 152.4MMX55M datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 5K SPI 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/SKT WALL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 20TSSOP datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE LOW TEMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf